Snívate o krásnej a zdravo vyzerajúcej pleti?

Snívate o krásnej a zdravo vyzerajúcej pleti?

Každá žena či muž túži po účinnej starostlivosti, ktorá splní očakávania krásnej pleti žiariacej zdravím. Často ale cesta k vysnívanému výsledku nie je jednoduchá aj práve preto, že každá pleť je unikátna, tak ako naše DNA. Má svoje špecifické potreby odvíjajúce sa nie len od nášho veku, ale aj zdravia, životného štýlu či ročného obdobia. Preto je veľmi dôležité vybrať si správne produkty, ktorými sa o pleť staráme a v neposlednej rade musíme byť dôslední a trpezliví.

Možno ste sa stretli s pojmom „rutina skincare“- pokiaľ nie, tak toto pomenovanie sa používa ako označenie produktov starostlivosti o pleť, ktoré používame v určitej postupnosti a pravidelnosti. Jednoduchá rutina by sa vždy mala skladať z čistenia pleti, starostlivosti a prípadne tiež doplnkovej starostlivosti. Každý z týchto krokov si následne dokážete zostaviť z jedného alebo viac produktov, podľa potrieb a typu vašej pleti.


Pokiaľ vás zaujíma ako sa starať o pleť, prinášame vám jednoduchý „manuál“.

kiehls-toner-daily-refining-milk-peel-toner-200ml-4935421740692-photo-how-to-apply

KROK #1

ODLÍČENIE, ČIŠTENIE, TONIZÁCIA

micelárnA voda/ČISTIACI gÉl/pENA, pleťové tonikum

Čistenie ráno a večer je polovičkou úspechu k vytvoreniu zdravej kožnej bariéry a krásnej pleti. Pleť sa počas dňa aj v noci zbavuje nečistôt a detoxikuje sa. V priebehu dňa je najviac vystavovaná extrémnym faktorom, ako je slnečné žiarenie, vietor, zima, prach či iné, a preto je potrebné ju pred nanesením produktov starostlivosti o pleť dôkladne očistiť.


KROK #2

SÉRUM S AKTÍVNYMI LÁTKAMI

Séra sa nanášajú na vyčistenú pleť ráno a večer podľa potreby. Obsahujú koncentrované aktívne látky, ktoré pleti dodávajú to, čo jej chýba a vďaka nim dosiahneme lepšie a rýchlejšie výsledky. Séra môžeme kombinovať na rôznych zónach pleti alebo striedať. Pokiaľ s aktívnymi látkami iba začínate, určite odporúčame vyskúšať účinok iba na malom kúsku pleti a chvíľku počkať. Pleť, ktorá nie je zvyknutá, môže reagovať precitlivene. Rovnako je to aj s koncentráciou, pleť si musí postupne zvykať na to, že jej dodávame silu, preto na začiatok radšej siahnite po niečom „jemnejšom“.

kiehls-face-serum-clearly-corrective-dark-spot-solution-50ml-000-3605970363222-application-usage01

KIE_SKIN_UFC_2022_ANSWER_STILL_20_16x9

KROK #3

KRÉM A SPF OCHRANA NA DEŇ

Krém je najpodstatnejšou časťou rutiny starostlivosti o pleť. Je preto dôležité vybrať si taký, ktorý vám bude vyhovovať. Potreby pleti sa menia v závislosti od veku, životného štýlu alebo tiež ročnom období, preto je potrebné pleť aktívne počúvať. Určite nezabudnite tiež na SPF ochranu, tá by totiž nemala chýbať vo vašej rutine v starostlivosti o pleť ani jeden deň! Je to najlepšia a tiež najlacnejšia prevencia viditeľného starnutia pleti!


KROK #4

OČNÝ KRÉM

Očné okolie je u väčšiny žien najcitlivejšou časťou pleti nie len kvôli tomu, že je pokožka v týchto miestach najjemnejšia, no zároveň je každým žmurknutím alebo úsmevom veľmi namáhaná. Je to jedna z prvých zón, na ktorej je viditeľné starnutie pleti, a preto je potrebné sa o ňu dôkladne starať a známkam starnutia predchádzať. Na deň sa krém aplikuje pod SPF ochranu spolu s denným krémom.

Kiehls-Serum-Cannabis-Sativa-Seed-Oil-Herbal-Concentrate-30ml-005-3605972047328-Lifestyle

kiehls-face-mask-avocado-nourishing-hydration-mask-100g-000-3605971937811-photo-model

KROK #5

DOPLNKOVÁ STAROSTLIVOSŤ

Pokiaľ ste expert v starostlivosti o pleť alebo si chcete dopriať ešte viac luxusu a komfortu, môžete vašu produktovú starostlivosť obohatiť napríklad o pleťovú masku.

Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili niekoľko skincare rutín od popredných luxusných značiek. Veríme, že si svojho favorita medzi nimi nájdete aj vy a doprajete tak svojej pleti komfort a luxus, ktorý si zaslúži.


Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili niekoľko skincare rutín od predných luxusných značiek. Veríme, že si svojho favorita medzi nimi nájdete aj vy a doprajete tak svojej pleti komfort a luxus, ktorý si zaslúži.

lancome-banner-CZ-483x413

LANCÔME

PRE SPEVNENIE PLETI

Zamerajte sa na príznaky starnutia pleti komplexne a posilnite kožný mikrobióm probiotickým extraktom obsiahnutým v Advanced Génifique sérum, ktoré dodá vašej pleti dôležité esenciálne látky pre jej mlado vyzerajúci vzhľad a rozjasnenie. Denný a očný krém Rénergie Multi-Lift Ultra pomáha zlepšovať elasticitu, vyrovnávať nerovnomernú pigmentáciu a prispieva k viditeľnému spevneniu pleti a obnoveniu kontúr tváre.


KIEHL'S SINCE 1851

PRE HYDRATÁCIU PLETI

Intenzívna, ľahká hydratácia pre zdravo vyzerajúcu pleť a obnova kožnej bariéry so skvalénom a ľadovcovým glykoproteínom Ultra Facial Cream poskytuje normálnej i veľmi suchej pleti komfort aj v extrémne mrazivých podmienkach. Pre podporu regenerácie očného okolia je ideálny v kombinácií s Creamy Eye Treatment with Avocado. Ku hĺbkovej regenerácii pleti v priebehu noci neodmysliteľne patrí tiež olejové sérum Midnight Recovery Concentrate.

kiehls-banner-CZ-483x413

biotherm-banner-CZ-483x413

BIOTHERM

PRE REGENERÁCIU PLETI

Sérum Life Plankton™ Elixir pokožku chráni, zjemňuje a regeneruje vďaka tomu, že podporuje proces bunkovej obnovy. Ideálne pôsobí napríklad v kombinácii s hydratačným krémom pre citlivú pleť Cera Repair Barrier, ktorý je unikátnym spojením prírodných bio-ceramidov na ochranu a regeneráciu kožnej bariéry a probiotickej frakcie Life Plankton, určenej na posilnenie a upokojenie pokožky už od prvého použitia, spoločne s očným krémom Life Plankton.


ARMANI

NA KOREKCIU VRÁSOK

Zažite rozžiarenú, pevnú a hydratovanú pleť vďaka luxusnej rade proti starnutiu Crema Nera, inšpirovanej mocnou prírodou talianskeho ostrova Pantelleria. Vo svojej unikátnej formule obsahuje jednu z najsilnejších regeneračných rastlín. Zaradením denného a očného krému Crema Nera Extrema do vašej rutiny v kombinácii s Instant Firming Solution sérom pre ultra omladenie získate jemnejšiu, hladšiu textúru pleti a rozjasnenejší vzhľad. Nechajte vašu pokožku naplno dýchať, zatiaľ čo stopy vrátok budú deň po dni miznúť.

armani-banner-CZ-483x413

Našli ste si svojho favorita? Aká je vaša obľúbená rutina v starostlivosti o pleť? Dajte nám vedieť do komentára, veľmi radi sa inšpirujeme.