APP DAYS 20 % PRI NÁKUPE 2 A VIAC RÔZNYCH PRODUKTOV V APLIKÁCII DOUGLAS A ZADANÍ KÓDU "APPDAYS" ZÍSKATE ZĽAVU 20 %

Clean Beauty: Dajte šancu čistej kráse

clean beauty: dejte šanci čisté kráse

Clean-beauty-2021-ecom-pop-header-Web-Rendition

A ako teda clean beauty produkty spoznáte? Nie sú testované na zvieratách a balenia sú vyrobené z recyklovateľných materiálov. A predovšetkým neobsahujú prísady, ktorých bezpečnosť nebola dostatočne preukázaná.

Nenájdete v nich napríklad silikóny, parabény ani minerálne oleje. Produkty čistej krásy teda spoznáte skôr podľa toho, čo neobsahujú. Dopriať si čas a starostlivo preštudovať etikety s kompletným zložením sa v tomto prípade rozhodne oplatí. Tušili ste, že čím vyššie prísada v zozname je, tým väčšie množstvo je jej v produkte obsiahnuté?

Zodpovedná a vedomá spotreba je stále dôležitejšia - aj vo svete krásy!

Menej je viac! Produkty sú úplne bez toxických látok.

Náš sprievodca CLEAN BEAUTY vám v tom pomôže, objavte nové obľúbené „clean“ produkty rýchlo a ľahko.


Clean beauty neobsahuje škodlivé ingredience:

Douglas_Icon_Free_from_Silicones_1C8Rle4LqzZfIpp

Silikóny sú syntetické látky, ktoré sa najviac používajú vo vlasovej a pleťovej starostlivosti pre fixačný a vyhladzujúci efekt. Je však možné, že niektoré silikóny spôsobujú endokrinné poruchy a reprodukčnú toxicitu.

Douglas_Icon_Free_from_Parabens_1CjPqORaiR5cL1H

Parabény sa používajú v mnohých kozmetických produktoch na konzervačné účely. Najmä propyl- a butylparabény sú veľmi kontroverznými látkami, pretože môžu spôsobiť hormonálnu nerovnováhu, majú totiž podobný účinok ako ženský hormón estrogén.

Douglas_Icon_Free_from_Sulfates_1CUdL4HRit3f2dh

Sulfáty čistia a penia. Pomáhajú odstraňovať nečistoty a mastnotu - ale tak agresívne, že môže dôjsť k poškodeniu ochrannej lipidovej vrstvy: pokožka a vlasy môžu značne vysychať. Okrem toho majú penidlá dráždivý účinok a spôsobujú začervenanie.

Douglas_Icon_Free_from_PEGs_1CQoVQ0h0O2JAjz

Polyetylénglykoly (PEG) pôsobia ako emulgátor, miešajú vodu s olejom a tým zlepšuje konzistenciu kozmetických produktov. PEG ingrediencie môžu byť karcinogénne, pretože obsahujú základnú látku etylénoxid.

Douglas_Icon_Free_from_Mineral_Oils_1CPcE9O6zTcIJxc

Produkty minerálnych olejov sa skladajú z filtrovanej ropy. Používajú sa v krémoch, mlíkoch, lakoch na nechty a balzamoch na pery. Produkty s parafínom majú vyživujúci účinok na pokožku, ale môžu upchávať póry, takže pokožka už nemôže dýchať a vysušuje sa.


Douglas_Icon_Free_from_Fragrances_1C5torr2EYxM7sY

Mnoho syntetických vonných látok je považovaných za silné alergény, môžu spôsobiť alergické reakcie, ako je svrbenie alebo opuchy. U našich make-upov a produktov starostlivosti o pleť CLEAN BEAUTY povoľujeme maximálnu koncentráciu syntetických vonných látok 1%.

Douglas_Icon_Free_from_Chemical_SPF_1CMGM8cYg5OcZKw

Oxybenzóny sú chemické SPF. Ľahko sa vstrebávajú a existuje podozrenie, že spôsobujú endokrinné poruchy a alergie. Okrem toho majú dráždivé účinky.

Douglas_Icon_Free_from_Ethanolamine_1C63t3Mjqtf5kO4

Etanolamíny môžu obsahovať toxické chemikálie, ako sú nitrozamíny, o ktorých sa predpokladá, že podporujú rozvoj rakoviny.

Douglas_Icon_Free_from_Formaldehydes_1Ch96GIqI59X7EK

Formaldehydy sú obsiahnuté v mnohých produktoch starostlivosti o pleť a vlasy. Aj malé množstvo látky môže podráždiť sliznice a spôsobiť alergie. Navyše pleť rýchlejšie starne. Dnes sa už formaldehyd nepoužíva v čistej forme, ale odštepuje sa od ostatných zložiek. Okrem toho formaldehyd vyvára toxické výpary.

Potrebujete inšpiráciu? Vybrali sme pre vás 3 ošetrujúce produkty z radu clean beauty. Objavte čistú krásu!


584228lf2P9GMRSd8nh

Regenerating Sleeping Mask, Douglas

Regeneračná maska na tvár pokožku vyživuje, hydratuje a dodáva jej vitalitu, zatiaľ čo vy spíte. Maska sa nanáša v hrubej vrstve na odlíčenú a vyčistenú tvár a necháva sa pôsobiť celú noc. Ráno je pokožka revitalizovaná a svieža.


Magic Toner, one.two.free!

Tonikum pleť čistí, hydratuje a pripravuje na aplikáciu ďalšej starostlivosti. Obsiahnuté fermentované kvasnice pomáhajú stimulovať regeneráciu buniek, Aloe Vera a kyselina hyaluronová pokožku hĺbkovo a dlhodobo hydratujú. Tá je potom krásne tonizovaná a osviežená.

407889

12645501-492478782566078164OZLcJWu8r5b

16 Wishes Eyeshadow Palette, Florence by Mills

Táto paletka obsahuje 16 neutrálnych i trblietavých očných tieňov, s ktorými hravo vykúzlite denné aj slávnostné líčenie. Paletka sa dá jednoducho rozdeliť na tri diely, takže sa o ňu môžete podeliť s kamarátkami, prípadne jej časť ľahko zabaliť na dovolenku.


ZNAČKY CLEAN BEAUTY

Skincare-product-one-two

One.Two.Free!

Douglas-collection-essential-micellar-water-makeup-removing-milk-product-still-Web-Rendition

Douglas Collection

Crosscategory-product-florence-by-mills-groupglas-unlimited-Web-Rendition

Florence by Mills

Skincare-product-dermacosmetics-cream-range-stairs-unlimited-Web-Rendition

Dermacosmetics

grownalchemistnzGhuSopxVDFC

Grown Alchemist

bjorkandberriesuljdBh48GKVdh

Björk & Berries

honestbeautynWKv7eOb5r63t

Honest Beauty

ritualso41UaUrTCohJE

Rituals